8

8

So 11. srpna 2018 21:00
Malovice, Malovice, Malovice
Mezinárodní projekt divadla Continuo. 8 večerů, 8 režisérů, 8 pohledů na události 20. století nejen české, ale i evropské perspektivy zaznamenané v rozhlasových nahrávkách.
Téma letošního projektu s jednoduchým názvem 8 jsou události 20. století, které se odehrály v letopočtech s osmičkou na konci a jsou jakoukoliv formou zaznamenané na rozhlasových či jiných nahrávkách. Na rozdíl od předchozích let, kdy letní projekt měl většinou formu site-specific, a divadelní inscenace se odehrávala ve vybraném nedivadelním prostředí, vzniká po letošní ročník unikátní divadelní prostor. Stavba ve tvaru osmihranu připomíná bludiště, cirkus či starý kolotoč. Vzniká v těsné blízkosti Švestkového a bude v sobě ukrývat několik typů divadelních prostředí. Divákům tak nabídne rozmanité možnosti při sledování divadelní akce a to v různých pohledech a perspektivě.
Od roku 1997 pořádá Divadlo Continuo pravidelný letní projekt – tvůrčí setkání divadelníků různých profesí, přístupů a národností, Během čtyř týdnů, kdy spolu účastníci projektu pracují v prostorách bývalé zemědělské usedlosti Švestkový Dvůr, sídle Divadla Continuo v jihočeských Malovicích, vznikne jedinečné divadelní představení, které je pak představeno veřejnosti v některém z nedivadelních prostorů v blízkém či vzdálenějším okolí Švestkového Dvora. Po loňském Kratochvílení se Divadlo Continuo vrací do bezprostřední blízkosti Švestkového Dvora, kde sídlí.
Doporučení: Představení se koná po setmění, organizátor doporučuje teplé oblečení a pevnou obuv. Během představení není možné používat deštníky, které dalším omezují viditelnost, proto se vybavte pláštěnkami. Během představení je zakázáno používat fotoaparáty, kamery, mobilní telefony, či jakkoli jinak pořizovat audiovizuální záznamy. Je zakázáno používat vlastní světelné zdroje (baterky, čelovky, svítílny v mobilních telefonech atd...).