A studio Rubín: Představení o ničem

A studio Rubín: Představení o ničem

Pá 1. května 2020
A studio Rubín, Malostranské náměstí 9, Praha
Pražské A studio Rubín už přes pět desítek let oživuje českou divadelní scénu jedinečnými autorskými inscenacemi, které vznikají speciálně pro tento malý, intimní sál s 65 místy k sezení. Otevíráme prostor mladým umělcům, vytváříme komunitu, která se nebojí reflektovat současná témata, a divákům přinášíme zcela jedinečnou zkušenost, kdy jsou už pouhým usazením vtáhnuti do děje.
Tohle je teď, v době nouzového stavu, karantény a omezení mezilidského kontaktu, nemožné. Přesto v A studiu Rubín stále platíme nájem. A protože naše divadlo tvoří lidé, kteří se jím živí, jsou tito lidé v dlouhodobějším horizontu šíření koronaviru existenčně ohroženi. Jsou to nejen herci bez trvalého angažmá, zcela odkázáni na počet představení v měsíci, ale i technici, produkce či provozní.
O to víc se těšíme až opět otevřeme a zvláště pak na měsíc září, kdy chystáme náležitě radostnou oslavu začátku nové sezony a návratu po nedobrovolné přestávce. Během zářijových dní budete mít možnost objevit divadelní i nedivadelní prostory Rubínu. Spolu s herci, kteří vám poví zajímavosti z historie i současnosti prozkoumáte zákoutí, která běžně vidět nemůžete. Genius loci bude promlouvat různými ústy, texty, songy, autorskými variacemi a pozor, dojde i na karaoke! Kavárna bude nabízet dobrou kávu a rubínovskou četbu, bar přípitek a pivo. Naši tvůrčí géniové obsadí spolu s vámi tuto malostranskou scénu a tři dny si tak budete moci užívat neformální bytování v nezaměnitelném prostoru A studia Rubín. Děkujeme moc za podporu a nezapomeňte se přijít ponořit, jak jen to bude možné!