Ahoj, krásko!
Zobrazit fotky

Ahoj, krásko!

St 18. září 2019 19:00
Divadlo na Vinohradech, Náměstí Míru 7, Praha
Činohra
Koupit vstupenky
Přehrát video
Linda je úspěšná žena po padesátce. Vlastními silami se vypracovala na jednu z nejvyšších pozic v kosmetické společnosti. Díky své práci, jak věří, šíří pozitivitu a pomáhá ženám získávat sebevědomí. Její nejnovější prezentace ale nedopadne zdaleka tak, jak očekávala: navrhovaná reklamní kampaň, zaměřená na ženy středního a staršího věku, by byla podle vedení firmy totálním přešlapem. Pozitivní slogany totiž přece mají smysl jen tehdy, když osloví mladší generace s největší kupní silou.
 
 Co když se ale ve stejnou chvíli začnou objevovat trhliny i v jejím soukromí? Zdánlivě perfektní život, který vedla ještě před pár dny, se rázem mění v pouhou iluzi, vše se s nečekanou rychlostí vymyká kontrole. Může si za to Linda sama? Jak se teď zvládne se vším vypořádat? A je vážně možné propagací pleťových krémů změnit svět k lepšímu?
 
 Svižná konverzační hra představuje svou titulní hrdinku v komplexním světle, silnou i chybující, rozhodně ale jako někoho, kdo si zaslouží naši pozornost. Linda ale není jediná, kdo musí bojovat o své místo v životě: i její dcery naráží na překážky světa, kde stále nepanují rovné příležitosti. Každá z postav si tak musí sama za sebe najít způsob, jak se v životě prosadit a jak se vyrovnat s nároky, které na ně společnost klade.
 
 Po inscenacích v Londýně a New Yorku přinášíme hru současné britské autorky Penelope Skinner v české premiéře.
 
 Česká premiéra květen 2019
 
 Obsazení
 Linda Kateřina Brožová 
 Alice Šárka Vaculíková 
 Bridget Sabina Rojková 
 Neil Petr Rychlý 
 Amy Markéta Frösslová 
 Luke Marek Lambora 
 Dave Otakar Brousek ml. 
 Stevie student DAMU