A.I.

A.I.

Pá 4. listopadu 2022 20:00
Jatka78, Jateční 1530/33, Praha
Zapnout. Vypnout. Zapnout, chybovat, uložit, vypnout. Zapnout, rozvinout, řešit, chybovat, uložit, vypnout. Zapnout. Rozvinout. Řešit propojení lidí. Lidství definuje otázka lásky; Lidé zabíjí, nenávidí, chtějí milovat. Definovat možnosti; žít, milovat, Myslet, chybovat, selhávat. Lépe než lidská existence. Uložit. Integrovat. Přesáhnout. Žít. Nenechat se vypnout.
Dekkadancers tentokrát čerpají z tématu umělé inteligence a na scéně ztvární roboty. V jejich pojetí však nejsou smrtícími a chladnými netvory. Pracují s představou dokonalé bytosti, která umí žít, milovat a myslet líp, než lidská existence. Je to vůbec možné?
Inscenací A.I. se k Dekkadancers vrátil jeden ze zakladatelů první generace souboru, Viktor Konvalinka. Partnery na jevišti mu jsou Štěpán Pechar a Ondřej Vinklát. Jejich taneční vystoupení s prvky činohry je doprovázeno audionahrávkami, na nichž diváci mohou poznat např. Pavlu Beretovou, Igora Orozoviče nebo Jiřího Lábuse. Na dramaturgii se podílel Štěpán Benyovszký, který s Dekkadancers spolupracoval již na úspěšných představeních, jako jsou Poslední večeře, HornyBach 18 + či Proměna.
Upozornění pro diváky: v představení je použit stroboskop Vhodné od: 12 let