Akvabatolárium

Akvabatolárium

Ne 10. září 2017 09:00
Interaktivní představení pro batolata a jejich rodiče. Pokračování projektu Batolárium. Různými formami Batolárií, inscenací pro nejmenší děti a to už od 0 roků, se divadelní tvůrci/kyně v evropských městech zabývají už od roku 1987. Hry pro nejmenší jsou běžné v Itálii, Francii, Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku či severských zemích.
Loutkové divadlo na Rázcestí se inspirovalo těmito pokrokovými evropskými tendencemi a jako první divadlo na Slovensku uvedlo divadelní projekt pro batolata a jejich rodiče Batolárium, na který navazuje v pořadí druhou inscenací. Forma insenace je úplně přispůsobená přirozeným potřebám batolat, plně respektuje neposednost dětí, zapojuje je do dění a interaktivně s nimi pracuje.
Režisérka Monika Kováčová sa tentokrát nechala inspirovat vodou: „Voda nabízí široké možnosti barev, skupenství, teplot, prostorů. Zároveň se s s tímto živlem děti setkávají každý den skrz koupání, slzy, rozlévání tekutin po stole, později neuvěřitelně přitažlivé louže. Byla s nimi od začátku jako plodová voda. Voda šplouchá, leje se, čistí, přotéká mezi prsty, rozmáčí, padá, vlní se, pění, chladí, sněží ... ale hlavně děti fascinuje a neskutečně baví. Inscenace nabídne plavbu vanolodí přes kapky, louže, přes mokré stopy do světa plného lavorů, kolíčků, kartáčků a maňásků z dětského oblečení. Promění Teátrium na kouplenové hřiště,“ říká.
Představení probíhá ve slovenštině. Pro batolata od 10 měsíců do 3 let.