Aluminiová královna

Aluminiová královna

Pá 6. prosince 2019 20:00
Meetfactory, Ke sklárně 3213/15, Praha
„Ne, odpověděl Putin na dotaz, zda mu není hrozně, že je jedním ze tří lidí, na kterých spočívá odpovědnost za mír a za svět. Podle prezidenta je prostě nutné vždy myslet pozitivně. Na otázku, jakých konfliktů se Rusko obává, Putin prohlásil, že žádných.”​
  1. prosince 2018, pozdě večer. Americká sonda InSight se poprvé vyfotila na povrchu Marsu, následně začala zkoumat nitro rudé planety. Dlouhodobě přetrvávající hladomor v Jemenu eskaluje, po mediálně exponované Amal umírají další děti. Uběhlo přesně 24 let od faktického začátku první rusko-čečenské války a 920 let ode dne, kdy vojáci 1. křížové výpravy dobyli a vyplundrovali město Ma'arat an-Numán v Sýrii. Johana slaví ve svém pražském bytě o samotě třicetiny. Elza, původem z Grozného, dnes slaví své čtyřiapadesátiny, neznámo kde. Soucit s bolestí těch, kteří se narodili v nesprávné době na nesprávném místě a vlastní bolest zubů. Lidskost jako nežádoucí účinek Aulinu.
Režisérka Apolena Vanišová se vrací do MeetFactory s inscenací inspirovanou rusko-čečenským konfliktem, knihou Petry Procházkové Aluminiová královna a prací této novinářky a spisovatelky obecně.