Amerikánka

Amerikánka

St 22. května 19:30
Jatka78, Jateční 1530/33, Praha
Drama
Délka: 90 min
Premiéra: 13. 9. 2018
Autor: David Jařab, Evita Naušová
Režie: Viktor Tauš
Hrají: Tereza Ramba, Eliška Křenková, Petr Ostrouchov
Před více než rokem měla premiéru Amerikánka v holešovických Jatkách78. Syrová, jedinečná, ohromující. Tereza Voříšková a Eliška Křenková jako jedna Ema Černá, v jednoduchých kostýmech na scéně, kterou zaplňoval obrovský monument, za emotivního hudebního doprovodu Petra Ostrouchova.
„Těhotenství Terezky bylo impulsem ke vzniku letní „limited edition“, kterou mohli vidět diváci pouze a jenom v červnu na Jatkách a v červenci během MFF v Karlových Varech. Deset představení, které už nikdy nezopakujeme. Stejně tak tomu bude i v případě únorových repríz, ve kterých budou mít diváci možnost vidět Amerikánku ještě jednou jinak. Amerikánce Vol. 3 zůstává živý hudební doprovod jedinečného Petra Ostrouchova, ale spolu s Eliškou Křenkovou přichází další herci, David Novotný, Anežka Novotná, Anna Fialová, Marika Procházková, Pavla Beretová, Klára Melíšková, Eva Elsnerová, Tereza Vilišová, Přemysl Bureš, Standa Majer a další. A možná přijde i Terezka Ramba... Amerikánka patří Tereze a Elišce. A přizpůsobuje se jejich životní situaci. Na jaře 2020 se vrátíme k původní podobě inscenace,“ popisuje Viktor Tauš.
Amerikánka je současné drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství. Hlavní hrdinka, Ema Černá, stojí proti celému světu. Překonává dětský domov, pěstounskou péči i pasťák. Věří totiž, že někde daleko, možná v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží.
Pro diváky od 15 let.

Další termíny

Po 14. října 19:30
Zobrazit celý program divadla