Amore

Amore

Čt 10. ledna 2019 19.00
Světová baletní jednička Světlana Zacharova spolu s předními sólisty a baletními umělci Velkého divadla zazáří v unikátním novém představení s názvem Amore, které bude uvedeno v čtvrtek 10. ledna 2019 v Kongresovém paláci v Praze.
Na scéně bude Světlana Zacharova zářit vedle takových baletních mistrů, jakými jsou Michail Lobuchin, Denis Rod’kin nebo její životní partner Denis Savin. Představení je složeno ze tří děl, jejichž hudba, choreografie a nálada jsou zcela odlišné, spojuje je však jediné, a to slovo láska (amore). Amore je výsledkem tvůrčího hledání tří světoznámých choreografů: Jurije Posochova (Balet San Francisco), Patricka de Bana (Vídeňský státní balet) a Marguerity Donlon (choreografky z Irska, pracující v Německu).
První dílo Francesca da Rimini, balet Jurije Posochova, je věnováno stejnojmennému symfonickému dílu Čajkovského, pro něhož je inspirací milostný románek z klasiky Dante Alighieriho Božská komedie. Druhé dílo Rain Before It Falls se charakterizuje abstrakcí a mysterií. Jeho choreografem je Patrick de Bana, který zde vystupuje i jako sólista a interpret. Hudební doprovod je zkomponován z barokní Bachovy hudby a moderní elektroniky О. Respighiho a C. Pino Quintany. Třetí dílo Strokes Through the Tails spojuje mistrovské umění artistů baletu a hudbu velikého Mozarta s jeho Symfonií č. 40 g-moll. Choreografkou je Marguerita Donlon. Toto život probouzející dílo s sebou nese dobrou náladu a je tím nejlepším zakončením celého večera.