Analog goes solo

Analog goes solo

Ne 20. února 19.30
Jatka78, Jateční 1530/33, Praha

Dva talentovaní umělci z berlínské novocirkusové party Analog představí dvě silná akrobatická sóla během jednoho večera.

  • Wilt and shine Co je domov? Pro akrobata Floriana Zumkehra je tím nejstálejším domovem cirkus. Navzdory tomu, že cirkus je nestálost sama. Okolnosti se den za dnem mění a přesto vše zůstává tak nějak při starém. Život v neustálém pohybu. Život, který inspiruje ostatní. Domov daleko od domova.

Představení přenese neklid cirkusového umělce na pódium. Florian Zumkehr využívá prvky akrobacie, tance, hudby a divadla, aby se sebe i publika ptal, co pro ně domov znamená. Vypráví osobní příběh o svém životě na turné, kde se vše neustále mění, kde všude najdete jen cirkus. Ať už na jevišti nebo po představení. Cirkus jako hru, zábavu a neustálý zdroj inspirace.

Wilt and shine je sólové akrobatické představení nastudované ve spolupráci s izraelskou režisérkou Shay Govhary a protkané elektro-akustickým živým soundtrackem, produkovaným Lukasem Thieleckem.

  • Stick to me Spojení dvou entit, které se od sebe nemohou více lišit. Carlos Zaspel, umělec, a jeho „partner“, ohebná tyč ze skleněných vláken, se vydávají na cestu do hlubin i výšin křehké lidské psychiky.

Stick to me vyvinuli a režírovali Carlos Zaspel a Chris Jäger. Sólový kus současného cirkusu zkoumá dynamiku vztahů lidí s depresí. Se silou, empatií a obdivuhodně rozvinutými schopnostmi se umělec ujme tématu, aby si posvítil na jeden z palčivých problémů současnosti pomocí akrobatických prostředků.