Antická Štvanice 2018 – Marina Carr: Konec Faidry / Anna Saavedra: Prosebnice

Antická Štvanice 2018 – Marina Carr: Konec Faidry / Anna Saavedra: Prosebnice

Ne 9. září 2018 20:00
Vila Štvanice, Dům č. p. 858 - Ostrov Štvanice, Praha
VILA Štvanice, Tygr v tísni a Divadlo Letí uvádí třetí ročník slavnosti antického divadla v přírodních kulisách ostrova Štvanice.
Současná adaptace antických mýtu o bájném Minotaurovi, vražedné touze, pokrytectví a osudu, kterému se nevyhneme, i když ho chceme vzít do vlastních rukou. Současná irská dramatička Marina Carr ve svém originálním zpracování antické tragédie propojuje mystickou linku tajemných zvířecích monster a děsivého světa mrtvých s cynickým obrazem panovnické rodiny, která jen zdánlivě naplňuje mediální obraz slunné idyly z reklamního letáku. K pobřeží se navíc blíží loď plná novodobých Prosebnic, jejichž hlas nechá zaznít česká autorka Anna Saavedra společně s hudebním skladatelem Ivanem Acherem. Notoricky známé mýty se tak dostávají do nových souvislostí.
A ty snad nejsi zvíře? A já? Tahle země je snad lidská? Jsme zvířata. Ale za zdejší prohřešky je třeba zaplatit tady a teď. Myslíš, že si můžeš jen tak odejít, po tom, co jsi udělal? Myslíš, že já můžu v klidu usnout po tom, co jsem dovolila? Ne, bude to krvavé a divoké a teprve pak to skončí.