Audience u královny
Zobrazit fotky

Audience u královny

Po 30. března 19.00
Stavovské divadlo, Ovocný trh 1, Praha
Činohra
Její Veličenstvo Alžběta II., královna Spojeného království a dalších dominií britské koruny, je hlavní postavou této anglické hry. Je to trochu překvapující, ale nikoliv neobvyklé, podíváme-li se na dějiny dramatu v Anglii. Jeden den v týdnu přijímá královna své premiéry ke konzultacím. 
A právě ty jsou námětem hry, která je svým způsobem pohádkou o monarchii v moderním světě. Divadlem o každodenní politice a poli-ticích obecně, byť jsou v této hře přítomni prakticky všichni konkrétní premiéři od Winstona Churchilla, přes Margaret Thatcherovou po Davida Camerona. Politika se všemi svými záludnostmi je konfrontována s jistým nadčasovým archaickým principem kontroly demokratické vlády. Ne, nejde tu o oslavu monarchie, byť vedle mnoha britských premiérů je hlavní hrdinkou právě Alžběta II. Jde o pohled na tíži politiky z jiného úhlu. Z úhlu, který neznáme.

Inscenaci uvádíme pod záštitou JE Jan Thompson OBE, velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice.

Za spolupráci děkujeme British Council.

Přibližná délka představení včetně přestávky: 
3 hodiny, jedna přestávka 20 minut

Další termíny

Ne 8. března 19.00
Ne 12. dubna 19.00
Čt 30. dubna 19.00
So 9. května 19.00
So 16. května 19.00
Ne 24. května 19.00
Zobrazit celý program divadla