Audience u královny
Zobrazit fotky

Audience u královny

Ne 12. dubna 2020 19.00
Stavovské divadlo, Ovocný trh 1, Praha
Činohra
Její Veličenstvo Alžběta II., královna Spojeného království a dalších dominií britské koruny, je hlavní postavou této anglické hry. Je to trochu překvapující, ale nikoliv neobvyklé, podíváme-li se na dějiny dramatu v Anglii. Jeden den v týdnu přijímá královna své premiéry ke konzultacím. 
A právě ty jsou námětem hry, která je svým způsobem pohádkou o monarchii v moderním světě. Divadlem o každodenní politice a poli-ticích obecně, byť jsou v této hře přítomni prakticky všichni konkrétní premiéři od Winstona Churchilla, přes Margaret Thatcherovou po Davida Camerona. Politika se všemi svými záludnostmi je konfrontována s jistým nadčasovým archaickým principem kontroly demokratické vlády. Ne, nejde tu o oslavu monarchie, byť vedle mnoha britských premiérů je hlavní hrdinkou právě Alžběta II. Jde o pohled na tíži politiky z jiného úhlu. Z úhlu, který neznáme.

Inscenaci uvádíme pod záštitou JE Jan Thompson OBE, velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice.

Za spolupráci děkujeme British Council.

Přibližná délka představení včetně přestávky: 
3 hodiny, jedna přestávka 20 minut