Babyboom

Babyboom

So 12. října 19:30
Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha
Činohra
Délka 90 minut

Dvacátý pátý prosinec, porodnice, tři páry v očekávání. Emoce by se daly krájet. Jediná zdravotní sestra, která se zdá být o Vánocích na oddělení přítomná, vytváří místo klidu ještě větší chaos. Matky se strachují, těší, fyzicky trpí. Otcové volí vlastní taktiku – někdo panikaří, jiný popíjí, další flegmaticky čeká na “výsledek”. Děti však zmatek a napětí nijak nezajímá a nebojácně se derou na svět. Tedy… skoro všechny.

Co to znamená mít dítě? A co to s sebou přináší? Jak důležitou roli v tom hraje vztah rodičů? A chcete děti vůbec do dnešního světa přivést?

Tragikomedie z porodnice nabízí sondu do prostředí, které by z principu mělo být především radostné a šťastné, ale ne vždycky tomu tak je.

---

Zuza Ferenczová je slovenská dramatička a scenáristka. Vystudovala divadelní dramaturgii na činoherní a loutkové fakultě VŠMU v Bratislavě. Spolu s Antonem Medowitsem napsala hry REČIČKY a SOLITAIRE.SK, za kterou získali první cenu v soutěži Dráma 2007. Její divadelní hra BABYBOOM byla jedním ze dvou vítězných textů této soutěže v roce 2010.

Hru BABYBOOM v překladu Kateřiny Popiolkové a v režii Ondřeje Sokola uvedeme v české premiéře na začátku prosince 2022.

Těšit se můžete na Lucii ŽáčkovouJana HájkaMarkétu StehlíkovouSandru ČernodrinskouViktora ZavadilaRomanu Widenkovou a Jakuba Burýška.

Gábi - Lucie Žáčková
Katka - Sandra Černodrinská
Rybalenka - Romana Widenková
Sestřička Lesana - Markéta Stehlíková
Rosomák - Viktor Zavadil
Štěpka - Jakub Burýšek
Tomas - Jan Hájek

překlad - Kateřina Popiolková
režie - Ondřej Sokol
dramaturgie - Kateřina Popiolková
scéna - Adam Pitra
kostýmy - Katarína Hollá
hudba - Xavier Baumaxa, Milan Pastyřík
projekce - Petr Taclík


Další termíny

St 18. září 19:30
Zobrazit celý program divadla