Babylon on Air

Babylon on Air

Pá 8. listopadu 2019 11:00
Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha
Alternativní
Divadelní audio-walk v okolí Žižkovského vysílače.
„Nasaďte si sluchátka a nechte se unášet pravdou. Lež a nenávist zvítězí nad pravdou a láskou, nebo naopak? Co je to pravda? Kdo s ní dnes hýbe? Komu slouží šíření dez/informací a jaké prostředky používá? O čem nás hybatelé informací chtěli a chtějí přesvědčovat? Má nebo měl by mít lid kontrolu nad tím, co se vysílá, nebo platí, že ten kdo financuje má právo rozhodovat o tom, jaké informace dostaneme?“
Žižkovský vysílač jako prostředník, který šíří televizi, rozhlas, internet i mobilní sítě je jakýmsi chrámem informací. Stavba známá jako Jakešův prst, Bil'akova jehla, Bajkonur, Raketa, stativ nebo trojkokot, byla plánována nejen jako nástroj šíření komunistické propagandy, ale také za účelem rušení příjmu západních médii, po kterých mnozí obyvatelé Československa toužili. Prestižní stavba minulého režimu svou původní misi ale nikdy nesplnila. Po dokončení přešla rovnou do služeb kapitalismu.
Skupina účastníků se sluchátky se vydává do žižkovských ulic a seznamuje se s příběhy kolem Žižkovské televizní věže. Každý ze skupiny má svou představu o světě, která je atakována zprávami z celého světa. Nesčetné množství verzí stejného příběhu. Která zvítězí? Znamená svoboda slova, že může každý z nás šířit svou vlastní verzi? Je třeba hledat pravdu mimo nás? Babylon nabízí řešení a vede nás na světlo pravdy! Je to spása nebo zmatek?
Začátek ve Venuši ve Švehlovce, v prostoru 464°C. Výdej sluchátek nejpozdějí 15 minut před začátkem, jako záloha je potřeba občanský průkaz.