Balet: Kdo je na světě nejmocnější?

Čt 24. listopadu 18.00
Divadlo Barka, Svatopluka Čecha 35a, Brno
Taneční představení inspirované anglickou pohádkou Kdo je na světě nejmocnější? na stejnojmennou hudbu od skladatele Bohuslava Martinů.
Inscenace v podání žáků Taneční konzervatoře Brno prozradí dětem i dospělým, kdo je na světě nejmocnější. Je to Slunce? Mrak? Vítr? Zeď nebo myší král?

 
Obsah představení:
Byla jednou jedna myška, hezká a inteligentní. Rodiče byli na ni pyšní a nechtěli ji dát za manželku jen tak ledaskomu. A proto jí vybrali toho, kdo je na světě nejmocnější. Myši to ale nevěděly, tak usoudily, že je to Slunce. A proto odmítly myšího Prince, který se ucházel o ruku jejich dcery.  Když kohout ohlásil Slunce a první paprsky prolétly zemí a probudily všechno k životu, květiny, stromy, ptáky, a když přišlo samo Slunce – nabídly mu myšku za choť. A tak se zdálo, že všechno je na nejlepší cestě. Tu přilétl ten mrzutý starý Mrak a zakryl milé Sluníčko a to přemoženo prchlo. Ale Mrak je starý a nevrlý, a proto bylo myšce vítáno, když přiletěl Vítr a rozehnal Mrak. Vítr je přece jen jiný chlapík. Ale je zde ještě Zeď. A co může vítr proti Zdi? A teď je jasné, že Slunce je mocné, ale Mrak je mocnější, ale Vítr je ještě mocnější a Zeď je nejmocnější. Myši nabídly dceru Zdi. Ale Zeď se netváří nijak vesele, protože ji myši podhrabávají a ona se rozpadá. Je tedy docela jasné, že myši jsou nejmocnější. 
A tak na konci pohádky se slaví myší svatba.