Beetlejuice

Beetlejuice

St 13. listopadu 19:00
Hudební divadlo Karlín, Křižíkova 10, Praha
Muzikál Komedie
Koupit vstupenky
Přehrát video
Délka 90 minut, Anglické titulky, 2 hodiny 40 minut - včetně přestávky

Hudební Divadlo Karlín představuje v evropské premiéře muzikál Beetlejuice!

Svět živých versus svět mrtvých. Už od pradávna jedno z nejatraktivnějších témat. S lehkostí a nadsázkou jemu vlastní, ho v roce 1988 ve svém kultovním filmu Beetlejuice zpracoval i věhlasný režisér Tim Burton. Oscarový snímek se tehdy nesmazatelně zapsal do dějin kinematografie už jen proto, že pro následující dekády vyšlapal cestičku žánru hororové fantasy komedie. Současná muzikálová adaptace filmu Beetlejuice z pera Scotta Browna, Anthony Kinga a skladatele a textaře Eddieho Perfecta si v ničem nezadá s originálem a naopak velmi vkusně a trefně celý příběh posouvá do modernější roviny s prvky nejnovějších divadelních triků, kouzel a světelných efektů.

V muzikálové komedii, která měla světovou premiéru v roce 2016 (Broadway, New York), sledujeme mladou dívku Lydii, jež neustále hledá cestu, jak se vypořádat se smrtí své milované matky. Místo jejího otce Charlese, který je zaslepen svou éterickobio kněžkou Deliou, jsou jí v jejím trápení jedinými posluchači duchové, Barbara a Adam. Do jejich domu se proti jejich vůli, právě Lydie se svým otcem a jeho milenkou nastěhovali. Bytostí, která do celé situace vnese ještě větší chaos je excentrický a zábavný démon Beetlejuice, jehož úmysly jsou nečisté podobně jako jeho chrup. Jak už to u řady dramat bývá, tak i v tomto případě zůstává hlavním hybatelem láska, která se ukazuje v mnoha podobách a divákovi krom strhující vizuální show demonstruje svou nesmrtelnost. 

Beetlejuice získal srdce amerického publika svou energickou a expresivní hudbou, nápaditou scénografií a kostýmy, které vycházejí z ikonického vizuálního stylu Tima Burtona. Muzikál s sebou přináší směsici temné komedie, temného humoru a dojemných momentů.

Hudební divadlo Karlín předvedlo opravdu husarský kousek tím, že se mu podařilo získat licenci tohoto žhavého hitu pro české diváky. Poprvé v muzikálové historii lze očekávat evropskou premiéru nikoliv v Londýně, ale v Praze! 

Přístupné od 6 let. Anglické titulky (viditelné pouze pro přízemí a VIP lóže | English subtitles - only visible for ground floor and VIP boxes).

Beetlejuice - Jan Sklenář
Lydia - Ben Ahmed Ines
Barbara - Eva Burešová, Tereza Rychlá
Adam - Roman Tomeš, Marek Lambora
Charles - Marek Taclík, Jakub Kohák
Delia - Dasha, Iva Pazderková
Otho / Juno / Kněz / Maxie - Richard Genzer, Viktor Javořík
Skautka - Viktoria Tandlerová, Michaela Tomešová


Další termíny

Čt 7. listopadu 19:00
Pá 8. listopadu 19:00
So 9. listopadu 15:00
So 9. listopadu 19:00
Ne 10. listopadu 15:00
Zobrazit celý program divadla