Birdboy

Birdboy

Po 24. června 19:00
Divadlo Ponec, Husitská 24a, Praha
Délka: 40 min
Premiéra: 6. 11. 2019
Autor: Emma Martin, Kévin Coquelard
Režie: Emma Martin
Hrají: Kévin Coquelard

Byl jednou jeden chlapec, který si přál být ptákem. Přál si, aby mohl prostě odletět a být svobodný. Taneční inscenace Birdboy je cestou do jeho hlavy. V přehlcené mysli se nápady, obavy i představy přetahují o místo ve světě, kde je těžké zapadnout.

Inscenace Birdboy je věnována všem, kteří nezapadají. Všem mladým lidem, kteří se ještě hledají a jejich vlastní jedinečnost jim může způsobovat úzkosti a vyvolávat dojem, že jsou na světě sami.

Dynamické sólo v podání tanečníka Kévina Coquelarda je oslavou všech outsiderů a všech divností, kterým se lidé oddávají, když mají pocit, že se nikdo nedívá. V jednu chvíli se zběsile noří do vlastního světa v další se uzavírá do izolace a osamělosti. Proces, kterým na jevišti prochází, je humorný, dojemný a nabízí divákovi hluboký pocit osvobození od předsudků dnešního světa. Choreografická práce Emmy Martin je surová i groteskní, předně však zprostředkovává realistický ponor do prožívání a vnímání těch, kteří jsou jiní.

Představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce.
Vhodné pro diváky starší 8 let.

Emma Martin vystudovala prestižní John Cranko School ve Stuttgartu a Trinity College v Dublinu. Jako choreografka se zaměřuje na oblast tance, divadla, opery a filmu. Vytváří multidisciplinární díla, ve kterých často kombinuje tanec s živou hudbou a divadlem. Zajímají jí styčné plochy mezi surovostí a rafinovaností, uměním a populární kulturou, minulostí a budoucností, řádem a chaosem. Založila vlastní produkční společnost United Fall a své inscenace uvádí napříč Evropou a Velkou Británií.


Další termíny

Po 24. června 11:00
Zobrazit celý program divadla