BOOM vol. 2

BOOM vol. 2

So 1. října 2022 14:00
Jatka78, Jateční 1530/33, Praha

Mladá generace. Young Blood. Generace Z. Heads down generace. Spojuje je nejen věk, ale také sociální sítě jako je Instagram, TikTok nebo BeReal. Účinkující v tomto představení spojuje ještě něco dalšího – potkali se v březnu 2022 pár dnů po vypuknutí války na Ukrajině. Na jevišti uvidí diváci mladé cirkusové umělce z Cirku La Putyka a Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění, které spojily cirkus a válka.

Cirkus je o důvěře, rodině, kruhu, zodpovědnosti, svobodě i překonávání hranic. Během války ukázal, jak lidi dokáže v krizových dobách propojovat a inspirovat. BOOM vol. 2 je inspirován skutečnými událostmi. Ukazuje vše od prvního setkání, podání ruky a objetí přes společné jídlo a tréninky až po první vystoupení a vytváření si vlastního unikátního uměleckého jazyka. Přenesený zážitek skrze cirkusové umění, divadelní jazyk, projekce, hudbu a kostýmy.

Představení přibližuje příběhy každého z nás. Válka nám dala důvod se spojit, udržet kulturu a umění živé. Poskytnout bezpečí. Divadelním jazykem vyprávíme to, co jsme prožili a co nadále prožíváme. Když mladí umělci z Kyjeva na začátku války přijeli k nám do Prahy, nejprve jsme je objali. Uvařili jsme jim české jídlo a oni nám to ukrajinské. Potom jsme tančili své tradiční tance, vyprávěli si klasické pohádky a zpívali ukolébavky, mluvili o tradicích a vytvářeli si vlastní jazyk, který není založený na slovech, ale na emocích a pohybu. A pak jsme šli trénovat.

Příběh vyprávěný pomocí rozmanitých cirkusových disciplín. Cyr wheel, šály, kruhy, čínská tyč, žonglování, párová akrobacie. Diváci uvidí i klauny, break dance, street dance a současný tanec. To vše za doprovodu živé elektronicé hudby. Umělci hrají o tom, co se jich dotýká. Hrají o svobodě. Hrají o životě, který žijí. Naplno, s chutí a nadšením. Hlavním motivem scénografie je obraz od Jasona Craigheada Distance to love. Dále jsou zde použita umělecká díla od autorů: Scott Cawthon, Florian Pichon, Ian Moore, Mirek Kaman a Fritz Freund. Vznik tohoto představení podpořila Nadace PPF.

Toto představení volně navazuje na první společný ukrajinsko-český projekt BOOM vol. 1, který byl uveden v březnu 2022 na Jatkách78 v Praze.

Vhodné od 6 let. Jazyk: česky, anglicky a ukrajinsky.