Brave New Life

Brave New Life

Ne 20. února 2022 18:00
KC Mlejn, Kovářova 1615/4, Praha
Drama

Chcete poznat pravdu? Ministerstvo pravdy ji má. Ministerstvo pravdy vám zajistí krásný nový život, ochrání vás před dezinformacemi a konspirace. Neboť svět se dělí na vítěze a poražené, východ a západ, sever a jih, nuly a jedničky a to, co není pravda, to je lež, nebo hoax.

​Člověk z masy – Solus, přichází na Ministerstvo pravdy, aby našel své místo ve světě. Představitelka moci Hygiea a její komando tvořené Trollem a Die Machenshaft mu pomáhají zorientovat se při hledání pravdy v záplavě informací a v duálním světě tvořeném potvrzením a zamítnutím podložených, či nepodložených zpráv. Není více o co bojovat. Společnost, které jde o vyšší zájmy a dobro zaniká, jistoty se hroutí a také zem může být plochá. Svět tvoří izolovaní jednotlivci, kteří znají pouze jednu odpověď a tou je společná pravda, kterou mají všichni.

Neklasický divadelní text se opírá o příspěvky z internetových diskusí a stránek a tvoří tak metatext složený ze shitstormu, ve kterém se dnešní člověk ztrácí.

Představení vzniklo v koprodukci Kulturního centra Cooltour Ostrava a Tabačka Kulturfabrik Košice. Spolufinancováno z programu Evropské unie Kreativní Evropa – Shakin​g The Walls. ​Vznik inscenace proběhl za podpory Moravskoslezského kraje, Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Ostrava. Z veřejných zdrojů inscenaci podpořil Fond na podporu umenia.