Brejlando: Perníková Chaloupka

Brejlando: Perníková Chaloupka

St 21. dubna 2021 20:00
Online, Online

A ta chaloupka byla celá z perníku. Jo, a hrál z ní rokenrol.

Představení pro milovníky napětí a rokenrolu. Šedesát minut rockovo-folklorních orgií se zkušenými lektory, které původně vzniklo u příležitosti festivalu „Struny podzimu – Struny dětem“, nyní v novém kabátě.

Díky 360° kameře umístěné přímo na jevišti se divákům příběh nabízí ze zcela nového úhlu pohledu, a to i v případě, že už představení viděli naživo. Klasickou hororovou pohádku o Jeníčkovi a Mařence zná snad každý. Ale kdo může říct, že by tento příběh zažili v rokenrolovém podání, a navíc ve virtuální realitě?

Zapůjčení brýlí pro virtuální realitu je zahrnuto v ceně vstupenky.

Brejlando je služba, která nabízí experimentální divadelní zážitek ve virtuální realitě, a to shlédnutí unikátního 360°divadelního záznamu oblíbených inscenací vybraných pražských divadel. Záměrem je hledat nové cesty, jak podpořit kulturní instituce v náročné době omezeného fungování a zároveň objevovat nové formy prezentace umění. Z každé vstupenky divadla obdrží finanční podporu. Jedná se o nejnovější projekt kreativní skupiny Brainz Studios v koprodukci s Magistrátem hlavního města Prahy.

Jak na to?

  • Zvolte si volný termín a variantu vstupenky Brejlando až domů. Cena lístku se liší dle počtu zakoupených brýlí. VR brýle jsou vybaveny reproduktory, pro ještě lepší zážitek ale doporučujeme připojit sluchátka s 3,5 mm jackem. Ty ovšem nejsou součástí základního balení. Buď můžete využít svá vlastní sluchátka nebo si je za symbolický příplatek pronajmout společně s VR brýlemi.
  • Vybraný den mezi 17 a 19 hodinou bude take-away divadlo doručeno na zvolenou pražskou adresu.
  • Užijete si představení ve virtuální realitě!
  • Druhý den ráno mezi 8 a 10 hodinou kurýr brýle znovu vyzvedne.