Brejlando: Pusťte Donnu k maturitě!

Brejlando: Pusťte Donnu k maturitě!

Pá 14. května 2021 20:00
Online, Online
Komedie

Divadlo pod Palmovkou přináší epizodu z dospívání v devadesátkách. Představení bude natočeno pro 360° kameru a zvuk přinese zážitek ve virtuální realitě v rámci projektu Brejlando.

Pojďte se vrátit do doby vytahaných svetrů, trvalé a triček s třásněmi, kdy jsme všichni toužili chodit na West Beverly High, tančili na Spice Girls a lepili po zdech plakáty z Bravíček. Brandon má nového walkmana, Kelly to přehnala s odbarvovačem, a mami, tati, Dylan pije! A než se nadějete, už jste v devadesátkovém Česku. V Discolandu Ivana Jonáka, diváci narazí na různé existence a veksláky, kteří vám zcela změní život. Skvělé herecké výkony, (nejen) pubertální humor, nostalgicky známé melodie a nezapomenutelné hlášky, které si budete chtít zapsat do notýsku. Malý děti a legíny nikdy nelžou, tak vzhůru na lásku, sex a něžnosti na 90210 způsobů. Vzhůru na Pusťte Donnu k maturitě! A možná přijde i Sagvan Tofi.

Zapůjčení brýlí pro virtuální realitu je zahrnuto v ceně vstupenky.

Brejlando je služba, která nabízí experimentální divadelní zážitek ve virtuální realitě, a to shlédnutí unikátního 360°divadelního záznamu oblíbených inscenací vybraných pražských divadel. Záměrem je hledat nové cesty, jak podpořit kulturní instituce v náročné době omezeného fungování a zároveň objevovat nové formy prezentace umění. Z každé vstupenky divadla obdrží finanční podporu. Jedná se o nejnovější projekt kreativní skupiny Brainz Studios v koprodukci s Magistrátem hlavního města Prahy.

Jak na to?

  • První si je nutné zvolit volný termín a variantu vstupenky Brejlando až domů. Cena lístku se liší dle počtu zakoupených brýlí. VR brýle jsou vybaveny reproduktory, pro ještě lepší zážitek je ale doporučeno připojit sluchátka s 3,5 mm jackem. Ty ovšem nejsou součástí základního balení. Buď je možné využít svá vlastní sluchátka nebo si je za symbolický příplatek pronajmout společně s VR brýlemi.
  • Vybraný den mezi 17 a 19 hodinou bude take-away divadlo doručeno na zvolenou pražskou adresu nebo připraveno k vyzvednutí na pokladně divadla.
  • Druhý den ráno mezi 8 a 10 hodinou kurýr brýle znovu vyzvedne nebo bude potřeba brýle zase do divadla vrátit.