Bůh v Las Vegas

Čt 20. června 19:00
Divadlo Na zábradlí, Anenské náměstí 5, Praha
Premiéra: 5. 6. 2024
Autor: Petr Erbes, Boris Jedinák
Režie: Petr Erbes, Boris Jedinák
Hrají: Kateřina Císařová, Magdaléna Sidonová, Anežka Kubátová, Dita Kaplanová, Vojtěch Vondráček, Miloslav König, Václav Vašák, Michal Bednář

V roce 1968 vyjíždí skupina československých hudebníků, zpěváků a bavičů na půlroční umělecké angažmá do Spojených států. V lasvegaském hotelu The Frontier několikrát denně vystupují v rámci show Europa '68. Účinkuje zde československý Státní sbor písní a tanců, Černé divadlo, komické duo, Laterna Magika i tehdy devětadvacetiletý Karel Gott se svou kapelou. Jde o ukázku toho nejlepšího, co je v soudobém Československu k vidění, a zároveň pro mnohé účastníky o splněný sen v podobě výjezdu do vzdálené a svobodné Ameriky. Ale splnil se opravdu? Co se zde umělci naučili, co získali a co ztratili?

Inscenace vychází z dobových materiálů a ze vzpomínek účastníků půlročního zahraničního angažmá. Jak na hostující umělce reagovala americká veřejnost? S jakými představami Čechoslováci letěli přes oceán a nakolik se naplnily? Jak na samotnou událost umělci vzpomínají a co zůstalo raději zapomenuto?


Další termíny

Čt 12. září 19:00
Zobrazit celý program divadla