Buranteatr: Představení o ničem

Buranteatr: Představení o ničem

Pá 1. května 2020
Buranteatr, Kounicova 22, Brno
I když jsou dveře do našeho divadelního sálu na čas zavřené, nezahálíme! My Buranky a Burani (i Burančata) zůstáváme otevření!
Důsledkem všudypřítomného a rozpínajícího se koronaviru jsme od počátku přijali zodpovědná opatření a rozhodli jsme se radši na čas zavřít než riskovat. I když náš provoz tím byl značně omezen (přišli jsme společně o 51 akcí), naši práci to nezastavilo. Nadále zkoušíme (z bezpečné vzdálenosti), tvoříme (z kreativního prostředí našich obýváků), šijeme roušky i experimentujeme (nejen se způsoby komunikace elektronické, ale i té opravdické).
I když tato celosvětová situace dává kultuře na frak, jsme rádi, že naši diváci nás v tom nenechali.
Celkově jsme bohužel přišli o zhruba půl milionu českých korun – na provoz divadla, platy Buranských tvůrců, režisérů, dramaturgů, herců, lektorů, techniků a všech, kteří se podílejí na fungování divadla. O to více si vážíme každého diváka, který se rozhodl nás podpořit a nežádal o vrácení vstupného. Je to pro nás obrovské gesto a krásné povzbuzení v naši činnosti. Děkujeme.
Kromě našich věrných diváků bychom moc rádi poděkovali také našim Patronům, kteří nás i v této těžké době nadále neochvějně podporují.
S příchodem jara, kdy všechno voní znovuzrozením, jsme se rozhodli udělat jarní úklid našich webových stránek a dodat jim nový vzhled. V těchto karanténních dnech se tedy naši Burani změnili na webdesignéry, klikají i kódí (i to jsme se pro vás naučili), aby vám mohli pyšně ukázat, již brzy, omlazenou internetovou tvář BuranTeatru. A že si popasete svoje kukadla!