Cabaret

Cabaret

So 21. ledna 2023 17:00
Divadlo Bez zábradlí, Jungmannova 36/31, Praha
Koupit vstupenky
Přehrát video
Délka 90 minut

Legendární jazzový muzikál v jedinečném provedení Divadla Bez zábradlí.
Willkommen, bienvenue, welcome! Vítejte v proslulém berlínském kabaretu Kit Kat Klub, místě, kde všechny trable hodíte za hlavu! Venku proslulá dekadentní dvacátá léta dospěla ke svému konci, ale uvnitř se nepřestává tančit. Do Berlína přijíždí mladý americký spisovatel Cliff a seznamuje se se Sally, mladou tanečnicí a zpěvačkou z Kit Kat Klubu. Dvojice se sbližuje, vypadá to na bezstarostný milostný příběh – ale dějiny neodvratně dospěly k létům třicátým a zanedlouho se veškeré moci v zemi chopí nacisté. Přicházejí trable, které se za hlavu jen tak hodit nedají.
Cabaret vznikl již v roce 1966 a prapůvodně vychází ze známého románu Sbohem Berlíne, který napsal Christopher Isherwood. Jedná se o poloautobiografický příběh. Spisovatel zde popisuje své zážitky ze zchudlé. Výmarské republiky a z jeho důvěrného přátelství s devatenáctiletou kabaretní zpěvačkou Jean Rossovou. Muzikál se odehrává v Berlíně v letech 1929––1930 na sklonku jazzového věku, kdy se k moci dostávají nacisté.
Původní broadwayská inscenace měla premiéru 20. listopadu 1966 v Broadhurst Theatre v New Yorku a stala se kasovním trhákem, hrálo se dohromady, 1166 představení.

Karel Heřmánek ml. je za roli kabaretiéra v širší nominaci na Cenu Thálie 2022 v kategorii Muzikál:
„Ačkoliv postavu na první pohled ztvárňuje jako životem unaveného rockera s rezignovaným postojem k možnosti cokoli měnit, uvnitř ukrývá sílu naléhavosti a bojovnosti, kterou nese až do konce. Herecky i pěvecky obdivuhodný výkon.“ - Cenythalie.cz
Kabaretiér - Karel Heřmánek ml.
Sally - Rozálie Havelková, Michaela Tomešová
Cliff - Jan Fanta
Ernst Ludwig - Josef Carda, Filip Kaňkovský
Fräulein Schneider - Hana Seidlová, Jitka Sedláčková
Fritzie Kostová - Nikol Kouklová
Herr Schultz - Dušan Sitek
Bobby - Viktor Novák, Adam Pavlovčin
a další.
AUTOR - Fred Ebb, John Kander, Joe Masteroff
REŽIE - Adam Skala
HUDEBNÍ NASTUDOVÁNÍ - Jakub Šafr
CHOREOGRAFIE - Jana Burkiewiczová
DRAMATURGIE - Kryštof Pavelka
a další.

Další termíny

Čt 26. září 19:00
Zobrazit celý program divadla