Cesty

Cesty

Pá 6. května 2022 19:30
Azyl78, Výstaviště, Praha

Největší a nejnáročnější projekt v historii souboru Cirk La Putyka se vrací v nové verzi v dubnu 2022 do šapitó Azyl78! Na diváky čeká vrcholný nový cirkus plný akrobacie, žonglování, tance a náročných čísel.

Cesty se pro nás staly srdcovým projektem, do kterého vkládáme neskutečné množství energie. Chceme jimi vzdát hold jedinečnosti cirkusového umění a jeho historii, a proto v inscenaci uvidíte více než třicet akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků, kteří spoluvytvářejí Cirk La Putyka, a to z různých koutů světa a napříč generacemi. Uvidíte to, co jste ještě nikdy neviděli. Klaunské výstupy, náročná a dechberoucí čísla i skupinové choreografie.

Inscenace je rozdělená do čtyř kapitol. První se věnuje historii tradičního cirkusového umění, kterou diváci sledují skrze rodinu Kludských. S láskou a fascinací k řemeslu se nechávají inspirovat někdejším principálem Cirkusu Kludský, jeho stanem se třemi manéžemi pro deset tisíc lidí, jeho láskou ke slonům, největšími cirkusovými čísly a drezúrami a skutečnými příběhy. Nechávají se unést poezií cirkusu a magií cirkusové manéže. Druhá kapitola je o historii company Cirk La Putyka a jejích osobních příbězích a zkušenostech. Diváci uvidí zakládající členy Cirku La Putyka i členy nejmladší nastupující generace. Uvidí společné hledání cesty k divákům, které trvá už více než dvanáct let. V třetí kapitole reflektuje Cirk La Putyka uplynulý rok a touhu nezastavit se ani přes veškeré nepříznivé okolnosti. Čtvrtá kapitola je oslavou společného okamžiku.