Cesty

Cesty

So 6. května 2023 19:00
Azyl78, Výstaviště, Praha

Třetí série uvedení největšího a nejosobnějšího projektu v historii souboru Cirk La Putyka.

„Cesty se pro nás staly srdcovým projektem, do kterého vkládáme neskutečné množství energie. Vzdáváme jimi hold jedinečnosti cirkusového umění, které je plné opravdovosti, svobody, risku, poezie, smíchu, slz, potu, bolesti a souhry, respektu a důvěry. A je tu s námi už několik století.“ – Cirk La Putyka

Těšit se bude možné na více než 50 akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků, kteří spoluvytvářejí Cirk La Putyka, a to z různých koutů světa a napříč generacemi. Diváci uvidí náročná čísla, klaunské výstupy i skupinové choreografie.

Inscenace je rozdělena do čtyř kapitol. První se věnuje historii tradičního cirkusového umění, kterou divák sleduje skrze rodinu Kludských. S láskou a fascinací řemeslem se nechává inspirovat Karlem, někdejším principálem Cirkusu Kludský, jeho stanem se třemi manéžemi pro deset tisíc lidí, jeho láskou ke slonům, největšími cirkusovými čísly a drezúrami a skutečnými příběhy. Diváci se budou moci nechat unést poezií cirkusu a magií cirkusové manéže.

Druhá kapitola je o souboru Cirk La Putyka, o osobních příbězích umělců, zkušenostech, o běžném divadelním životě. Návštěvníci uvidí zakládající členy Cirku La Putyka, členy nejmladší nastupující generace i mladé ukrajinské studenty, kteří se stali plnohodnotnou součástí company. Bude možné vidět jejich společné hledání cesty k divákům, které trvá už přes 13 let.

Ve třetí kapitole soubor reflektuje svoji tvorbu během pandemie pod iniciativou #kulturunezastavis a touhu se přes veškeré nepříznivé okolnosti nezastavit. Umělci opustili divadla a hledali nové cesty k divákům. Kde všude se člověk setkal s cirkusem, tancem nebo divadlem? Kde všude se podařilo udržet kulturu při životě?

Čtvrtá kapitola je oslavou společného okamžiku. Oslava toho, že jsou tu zase všichni spolu.

Upozornění:

  • Z představení může být pořizován audiovizuální materiál pro propagační a archivní účely Cirku La Putyka.
  • Po začátku představení již není možný vstup do šapitó.
  • Vhodné od 7 let.