Cherry Man

Cherry Man

St 4. prosince 19:00
Stavovské divadlo, Ovocný trh 1, Praha
Drama Komedie Činohra
Koupit vstupenky
Přehrát video
Délka 105 minut, České titulky

Děj hry se odehrává v USA, v bývalém domě manželského páru Toma a Jerry, kteří před několika lety, po smrti postiženého syna, přenechali luxusní haciendu svým sloužícím, černošským sourozencům Suzanne a Danielovi, a také strýci Bernardovi. Stárnoucí muž ovšem není úplně při smyslech, považuje se za vysloužilého ruského sluhu a cítí se zodpovědný za vše, co se aktuálně ve světě i v Americe děje. Akutní léčbu ovšem potřebuje zřejmě nejen on…

Po několika letech se Tom a Jerry rozhodnou svůj starý domov navštívit. Na oslavu jejich příjezdu je uspořádán bujarý večírek, během něhož se nečekaně vyjevují komplikované a absurdní detaily z historie jak samotného domu, tak i podivné příběhy jeho obyvatel a návštěvníků. Hrdiny našeho příběhu mezi sebou pojí složité a násilné vztahy, své ohavné činy i (neškodné?) libůstky vnímají jako naprosto normální a běžné povahové rysy. Jsou ale svoboda, nezávislost a vše, co považujeme za pravdu, jen lež? Kde je vlastně napsáno, že člověk je pánem světa? 

Patří ruský původ mezi, ehm… těžká karmická prokletí? Možná… Ostatně Bůh posílá některé ze svých svatých přímo do pekla, aby svým světlem ozářili pekelnou temnotu v lidské hlavě. Protože mysl, to je vlastně to nejhorší peklo. A pozor – i korejští psi mají právo na život!

Černá komedie o konci višňové epochy, příběh o konci civilizace.

Překlad: Tereza Krčálová

Režie: Ivan Vyrypajev

Dramaturgie: Ilona Smejkalová

Scéna: Anna Met

Kostýmy: Katarzyna Lewińska

Tom, majitel domu: Radúz Mácha

Jerry, jeho žena, majitelka domu: Pavlína Štorková

Daniel, bývalý sluha, nyní obyvatel domu: Šimon Krupa

Suzanne, bývalá služka, nyní obyvatelka domu: Jindřiška Dudziaková

Bernard, Tomův strýc, obyvatel domu: Vladimír Javorský

Bill, hasič: Robert Mikluš

a další


Další termíny

Po 14. října 19:00
St 16. října 19:00
Po 25. listopadu 19:00
Út 3. prosince 19:00
Zobrazit celý program divadla