Čik

Čik

Pá 15. března 2019 19.30
Divadelní ateliér, Pod Strašnickou Vinicí 23, Praha
„Čik je krásný i smutný dobrodružný román odehrávající se kdesi na tajuplném východě Německa. Má jen jednu chybu: Strašně brzy skončí.“ – Deutschlandsradio
Čtrnáctiletého Maika, kterému pro jeho podivínství nikdo ve třídě neřekne jinak než Cvoky, nečekají zrovna zábavné prázdniny – matka odjela na „farmu krásy, otec na „služební cestu. Maik se znuděně potlouká po vile svých rodičů, bezcílně bloumá periferií Berlína a sní o krásné spolužačce Tatjaně. Dokud nepotká excentrického Čika, syna ruských Němců – navrátilců z Ruska, podnikavého spolužáka, který rozhodně není vzorným příkladem integrace do německé společnosti. Čik si s ničím neláme hlavu, má pořádnou dávku odvahy i drzosti a v každé situaci si ví rady... A na konci svého putování mají kufr zážitků a zkušeností nacpaný k prasknutí a na svět se už dívají jinýma očima. Jakýma, to každý z vás může poznat na tomto představení.
Divadelní představení vzniklo podle knihy německého autora Wolfganga Herrndorfa, která se stala bestsellerem, mj. získala i prestižní Německou cenu za literaturu pro mládež. Dramatizaci této divadelní road movie pro všechny generace je uváděna poprvé v ČR v dramatizaci Roberta Koalla (šéfdramaturg ve Státním divadle v Drážďanech), v českém překladu Michaely Škultéty, která za překlad knihy získala v roce 2013 Zlatou stuhu a byla rovněž za ČR zapsána na Čestnou listinu IBBY.