Commander

Commander

Čt 27. října 2022 19:00
DOX+, Poupětova 1, Praha
Alternativní

Pohybové představení a audiovizuální inscenace s dětskými herci vyvrcholí stejnojmenný umělecký projekt souboru Farma v jeskyni, který zkoumá on-line radikalizaci dětí a dospívajících. Obě umělecká díla pracují s dialogy převzatými se skutečných chatů extremistické on-line skupiny, kterou pod profilem Commander vedl třináctiletý chlapec.

Audiovizuální část přesazuje autentické dialogy z virtuálního prostředí do situací v reálném světě a ukazuje děti v polohách, v jakých si je dospělý člověk nedokáže představit a v jakých je ani nechce vidět. Dětské rozhovory o sexu, smrti a nenávisti mají temně mrazivou atmosféru, která balancuje na hranici absurdity, humoru a znepokojení. Představení oproti tomu převážně prostředky pohybového divadla zobrazuje společnost nezralých dospělých, kteří svůj život hrají jako hru. Dynamika pohybu performerů, tep živé hudby a zneklidňující obrazy společně vytváří nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina lidí nemá a možná ani nechce mít tušení.

Inscenace nese umělecký rukopis souboru Farma v jeskyni. Obě jeho části – pohybové divadlo i audiovizuální projekce – vytvořil kreativní tým pod vedením Viliama Dočolomanského. Tvorba mezinárodně oceňovaného divadelního souboru Farma v jeskyni spojuje fyzické divadlo, video, film a živou hudbu do jednotné umělecké výpovědi a dlouhodobě se zabývá zkoumáním současných a opomíjených společenských témat. V roce 2022 soubor slaví výročí dvaceti let své existence.

U vstupu bude kontrolována platnost členské karty.