Commander

Commander

Ne 24. listopadu 19:00
DOX+, Poupětova 1, Praha

Jeden večer – dvě díla. Jedno téma – dva světy. Pohybové divadlo s živou hudbou – a film s dětskými herci. On-line radikalizace dětí vs. nedospělé chování společnosti. Dynamika pohybu performerů, tep živé hudby a zneklidňující obrazy společně tvoří nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z lidí nemá a možná ani nechce mít tušení.

Obě díla pracují s dialogy převzatými ze skutečných chatů extremistické on-line skupiny FKD, kterou vedl třináctiletý chlapec pod profilem „Commander“. Film přesouvá konverzace z anonymity chatovacích místností do veřejného prostoru. Postavy v podání talentovaných dětských herců si tak za bílého dne povídají o sexu, smrti, nenávisti i zabíjení. Na jevišti performeři a hudebníci ukazují jak sociální sítě a různé zažité vzorce chování společnosti nepozorovaně podporují polarizaci a radikalizaci. Večer provází temně mrazivá atmosféra balancující na hranici absurdity, humoru, napětí a neklidu.

Inscenace nese nezaměnitelný umělecký rukopis souboru Farma v jeskyni. Obě její části – pohybovou i audiovizuální – vytvořil kreativní tým pod vedením Viliama Dočolomanského. Tvorba mezinárodně oceňovaného divadelního souboru Farma v jeskyni spojuje fyzické divadlo, video, film a živou hudbu do jednotné umělecké výpovědi a dlouhodobě se zabývá zkoumáním současných a opomíjených společenských témat. V roce 2022 soubor oslavil výročí dvaceti let své existence.

Inscenace je zcela přístupná v českém i anglickém jazyce.