Děkujeme, že zde kouříte!
Zobrazit fotky

Děkujeme, že zde kouříte!

Ne 22. září 2019 19.00
Divadlo Tramtarie, Hynaisova 554/11, Olomouc
Komedie
Koupit vstupenky
Přehrát video
Že se dnes ve filmech téměř nekouří cigarety? Za dvacet milionů dolarů bude kouřit i Angelina Jolie! A za dvacet pět? Bude vyfukovat parádní kroužky...“

Amorální, černočerná komedie, černější než plíce náruživého kuřáka. David Butler je šarmantní, pohotový a humorem sršící… mluvčí amerického tabákového průmyslu. A spolu s ním se vydáte na zběsilou jízdu proklatě nekorektním mediálním světem, ve kterém existuje jediná opravdová svátost: Miliony dolarů!

Název inscenace Děkujeme, že zde kouříte! provokativně odkazuje na všeobecně známý nápis Děkujeme, že zde nekouříte, který můžeme potkat v nejrůznějších prostorech, ve kterých je kouření zakázáno.

A právě kouření cigaret a jejich dopad na zdraví je základním tematickým prostředím absurdní komedie, které vládne neotřelý, inteligentní, ale bezpochyby také provokativní humor, místy balancující na hranici soudobé společenské korektnosti.

Hra Děkujeme, že zde kouříte! začíná jednoduchou otázkou: Jsou cigarety škodlivé, či nikoliv? Čekáte adekvátně jednoduchou odpověď? Nedočkáte se! Namísto ní se roztočí absurdní kabaret argumentů a protiargumentů nejrůznějších lékařů, právníků, lobbistů, tiskových mluvčích, politiků a novinářů, ze kterého nebudete vědět, kde vám hlava stojí. A přitom ti všichni mají společný cíl, říci nám pravdu! Anebo to tak není?

Režie:
Vladislav Kracík
Dramaturgie: Kateřina Menclerová
Scéna a kostýmy: Hynek Petrželka
Hudba: Martin Peřina
Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák
Projekce: Kamil Zajíček
Light design: Aleš Hejral
Zvuk: Rikki Beran
Světla: Daniel Bodlák
Plakát: Markéta Rosendorfová

Hrají:

David Butler: Vojtěch Johaník
senátor Livingstone: Jan Ťoupalík
Barbara, lékař: Petra Konev Čiháková
Jack, asistent: Vít Pištecký
D.J., Denisa: Tereza Toth Čápová
Sofia Holidayová, dívka s rakovinou: Barbora Šebestíková
producentka Meredith Shieldsová, asistentka: Jana Posníková
Stevie: Mikuláš Svěntý

Premiéra: 9. a 12. 5. 2016 v 19:30
Délka představení: 1 h 35 min (představení je bez přestávky)