Dělitelné dvěma

Dělitelné dvěma

St 19. června 2019 18:00
Spojení pohybových představení z pražského Duncan Centre, brněnské JAMU a již známého souboru Holektiv, vytváří večer plný párových představení. Diváci potkají dvě klidné siamské babičky, poté se setkají s tanečním quartetem a na závěr dostanou dávku akrobacie.
  • Tabernaculum
Projekt brněnské JAMU uváděný pod mezinárodním uskupením Le Cabaret Nomade se věnuje fenoménu siamských dvojčat. Divák okusí problematiku i krásu tohoto jevu díky dvěma babičkám, které spolu jdou bok po boku celý život: hodně těsně a často s humorem. V zapomenutém karavanu pod křišťálovým lustrem uvidíte dva lidi, dvě ženy, dvě dámy v jedno spojené. Na malou chvilku se stanete součástí jejich bizarního světa, odkud (pro ně) není úniku. Tabernaculum je mikropředstavení pro jednoho diváka s divadelními momentkami inspirovanými životem siamských dam.
Koncept: Aude Martin Stulírová, Marie Svobodová, Jazmína Piktorová Performance: Marie Svobodová, Jazmína Piktorová / Aude M. Stulírová
  • Mikrotrauma
Mikrotrauma je taneční projekt, který vznikl jako maturitní práce Žanety Musilové, studentky taneční konzervatoře Duncan Centre v Praze. Čtyři tanečníci divákům prostřednictvím choreografie představí svůj pohled na funkci systému a formování se.
Choreografie: Žaneta Musilová Interpretace: Kateřina Jabůrková, Žaneta Musilová, Barbora Ptáčková, Ester Trčková Hudba: Noise tool – Chymera Hud. úprava: Adam Voves Kostým: Žaneta Musilová
  • Sylfidy
Představení jedinečně kloubí techniku klasického baletu s párovou akrobacií a groteskou. Díky své výjimečnosti ho měli možnost spatřit diváci na festivalech jako jsou Letní Letná, Fun Fatale, Za dveřmi, Luhovaný Vincent, Zlatá Praha, dále také v zahraničí, například v Berlíně či v Petrohradu.
Koncept, interpretace: Eva Stará, Karolína křížková Hudba: Tereza Koláčková