Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje

Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje

So 25. září 2021 20:00
Alternativní

Kapradí mě konejší, kopřiva mě spaluje, ostružiník zraní, město mě ostří, dům mě přijímá, pokoj upokojuje, den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje. (Edouard Levé, Sebevražda)

Sebevražda stále patří ke společensky tabuizovaným a zkreslovaným tématům. V souvislosti s pandemií se v roce 2020 riziko sebevraždy na území České republiky zvýšilo třikrát. Audio-procházka, rozmístěna na pěti různých místech po Praze, umožní divákům individuálně vyslechnout jeden z pěti hlasů promlouvajících na základě autentických výpovědí lidí se sebevražednými rozlady a pozůstalých. Ve druhé části se uskuteční performance a společné setkání diváků, tvůrců, psychologů a některých vypovídajících. K projektu patří také stejnojmenná výtvarná instalace v budově Strašnické školy.

Pro audio-procházku je nezbytně nutné mít u sebe chytrý telefon a kvalitní sluchátka. Instrukce, včetně místa začátku procházky, obdrží účastníci předem na email.

Kolektiv Nesladim vznikl v roce 2019 v Praze a svou dramaturgií se zaměřuje na destigmatizaci duševních poruch skrze divadelní tvorbu: má za cíl upozorňovat na aktuální, intimní, tabuizovaná témata jedince ve společnosti, která v běžné konverzaci nemají prostor, rozvíjet diskuzi a přiblížit tak svět psychických problémů široké veřejnosti. Nesladit se s většinovou společností neznamená nezapadnout.

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Festival 4+4 dny v pohybu Instalace vznikla za podpory: MANUTAN s.r.o., Midas International spol. s.r.o., Komwag, podnik čistoty a údržby města, a.s., ADOZ Praha - dopravní značení s.r.o.,