Do tmy

Do tmy

Čt 9. června 2022 20:30
Jatka78, Jateční 1530/33, Praha
Drama

Anna znamená „milostiplná, milá“. Rázná hrdinka příběhu se však i přesto raději než lidmi obklopuje sušenými bylinami. Sbírá léčivé rostliny ve velkém. Tak proč jí ostatní nedají pokoj? Vlezlá Marcelka, nesnesitelný tchán, překladatelská práce… a ta bolest. Na tohle nemá čas. Všude to už kvete a brzy bude úterý. Den, kdy se vykupují byliny. Den odevzdávání.

Do tmy je divadelní adaptací stejnojmenného románu, za který v roce 2016 získala spisovatelka Anna Bolavá ocenění Magnesia Litera. Jeho divadelní podobu mu vdechla herečka Magdaléna Borová, která je nejen autorkou scénáře, ale především hlavní postavou představení. Emotivní rovinu příběhu podporuje její pěvecké ztvárnění lidových písní s živým hudebním doprovodem Pavola Smolárika/Tomáše Pospíšila.

Do tmy je komorním, site-specific zážitkem uváděným v průmyslové hale, která se celá promění v osobitý svět hlavní hrdinky.

Hala 11A neboli Skleněnka se nachází v bezprostřední blízkosti hal 7 a 8 v Pražské tržnici, kde sídlí divadlo Jatka78. Další informace je možné získat právě na pokladně divadla.

Do 15 let nevhodné.