Doma

Doma

So 18. listopadu 18.00
Janáčkova konzervatoř, Českobratrská 40, Ostrava
Střípky z nově vznikající taneční inscenace Doma, která je výsledkem spojení *MOVE Ostrava a Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka s absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Věrou Kvarčákovou a místními studenty. Diváci mají možnost zhlédnout první „work in progress“ ukázku, ve které vystoupí sama choreografka (Les Grands Ballets Canadiens), Vítek Kořínek (Hessisches Staatstheater Wiesbaden) a Marta Drastíková (ND Praha, držitelka ceny Thalie).
Ve výsledném díle se pak mohou diváci těšit také na další hvězdy současné baletní scény jako například Markéta Pospíšilová (Ballet Monte Carlo) či Christie Partelow (Nederland Dance Theater). Kvůli silné potřebě propojení aktuálních potřeb choreografů a studentů pohybových oborů, zúčastní se procesu tvorby po boku těchto profesionálů také tucet studentů Janáčkovy konzervatoře vybraných formou konkurzu. Během celého tvůrčího procesu tak budou mít zúčastnění studenti příležitost zažít nastudování profesionálního pohybového představení a setkat se s performery, kteří vyšli ze stejného místa jako oni samotní.
Světová premiéra inscenace Doma proběhne v rámci komponovaného včera Návraty v červnu 2024 v rámci příštího ročníku MHFLJ na Hukvaldech a bude výsledkem několika společných tvůrčích rezidencí, z nichž první proběhne právě v listopadu na Janáčkově konzervatoři.
Vstupenky je možné zakoupit formou „Pay What You Can“. Lze si vybrat z 5 nabízených cen tu, kterou finanční situace a láska k tanci dovolí.