Double Shot

Double Shot

Čt 27. října 2022 19:30
Jatka78, Jateční 1530/33, Praha

Dekkadancers se po delší době vrací k tradici komponovaných večerů. Double Shot, to jsou dva zásahy do černého (humoru) v jeden večer. Jeden se dotkne divákovi duše, druhý půjde přímo po jeho bránici.

„Occultatum“ Tragikomická inscenace na pomezí fyzického a tanečního divadla se zabývá vnitřními hlasy a démony. Každý je má. Možná je jen potlačuje a nevypouští ven, protože by to mohlo znamenat absolutní katastrofu. Na druhé straně má v sobě každý zakořeněnou hlubokou lásku, kterou ať chce nebo nechce, má danou již od početí. To, jestli těmto protipólům dovolí člověk vystoupit na povrch, záleží pouze na jeho vůli. Jedná se tak o věčný souboj dobra a zla. Vždyť i ti největší diktátoři světa vzešli z mateřského lůna.

„Řbitov nápadů“ Popudem pro vznik inscenace je touha spojit tvůrčí proces s tím, co je pro Dekkadancers neodmyslitelné. Sranda, odlehčenost a ironie. Promítají se nejen do toho, co diváci vidí na scéně, ale i do toho, jak uvažují v životě, a doprovází vznik každého našeho kusu. Do Řbitova se performeři pustí bez předem daného scénáře, zato s vědomím, že radost ze vzájemné spolupráce plodí ty nejlepší nápady. Na co konkrétně se mohou diváci těšit? Na tanec, situační humor, pantomimu, ztřeštěné dialogy a choreografie, které umí mluvit i beze slov.

Vhodné pro diváky od 12 let.