Elegie obyčejnosti

Elegie obyčejnosti

So 25. září 2021 20:00
Nová strašnická škola, V Olšinách 69, Praha
Alternativní

Na konci festivalu představí Tomáš Janypka a kolektiv performativní instalaci Elegie obyčejnosti. V bývalé kuchyni Nové strašnické školy vytvoří živé prostředí těl a předmětů, kde i absencí něčeho na pozadí každodennosti může vyvstat mimořádnost. Pomyslně to může být také místo, kde se setká skladba od John Cage 4'33 s energií Iggyho Popa.

Umělecký kolektiv v představení spojuje ekologický přístup k procesu i obsahu, vyvinutý z různých zkušeností s prací s tělem a objekty (fyzickými, zvukovými, pomíjivými). Důležitou roli hraje potenciální emocionalita a smyslnost, která spočívá v návratu k intenzitě prožívání našeho mládí, stále přítomného „těla puberty”. Vztahování se k této zkušenosti se odrazí v živé akci uvnitř performativního prostředí spolu s přítomností publika.

Elegie obyčejnosti je pozvánkou k zážitkům – intimním setkáním s jedním divákem, které trvá dvacet pět minut. Individuální setkání začínají každou půlhodinu mezi 10:00 a 18:00. Od 19:00 se formát změní v kolektivní performativní situaci otevřenou pro veřejnost.