Emergency Dances III

Emergency Dances III

St 16. června 2021 20:00
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha
Alternativní

„Emergency Dances III“ přináší tři vznikající díla – „Mass“, „Sádlo“ a „Passing“, která odráží osobnosti svých tvůrců a jejich potřebu sdílet palčivá témata performativním jazykem. Jedná se o pokračování série tanečního aktivismu „Emergency Dances“, který se tentokrát zaobírá tématem „sebe-vědomí“.

Kdo jsem opravdu já? Kým jsem v očích společnosti? Jak se můj vlastní obraz proměňuje v reakci na okolí? Je můj život opravdu můj a nebo jej žiji v závislosti na očekávání druhých? Jak mohu vnímat sebe sama v pravdivosti? Je realita, kterou žiji ta, kterou žít chci? A mohu ji změnit? Jak odclonit zbytečnosti a nepotřebnosti a soustředit se jen na to zásadní? Jak jít a dojít k sobě samé? Na vlastní dech a pohyb v prostoru? Na cestu k vlastnímu středu.

Pod kurátorským výběrem Miřenky Čechové a souboru Tantehorse se představí tři autorská díla umělkyň Ridiny Ahmedové, Nikoly Križkové a Evy Staré, které odlišnými formami hledají odpovědi na otázky, jak se pravdivě nalézat v současném světě a jak si zachovat vědomí vlastního já.

Sádlo předcházelo a zároveň navazuje na úspěšný podcast Ridiny Ahmedové, kterým odpovídá na otázku, jak si hledat cestu k vlastnímu tělu, které nenaplňuje standardy a očekávání druhých. Passing Nikoly Križkové je meditativním zastavením uvnitř chůze, oproštěním se od vnějších vlivů a soustředěným ponorem do sebe sama, postupujícím v čase a prostoru. Mass Evy Staré se zabývá vytvářením možností, jak nahlížet na sebe samu a na vlastní realitu a táže se, zda to, co právě žijeme, je nejlepší možnou variantou.