Extáze

Extáze

Út 16. července 21:30
Drama
Premiéra: 2. 7. 2023
Režie: Tomáš Loužný
Hrají: Radka Fidlerová, Dana Švolba Marková, Anna Fišerová / Anette Nesvadbová

„Má krása je mým prokletím“

Byla považována za jednu z největších hvězd stříbrného plátna, označována za nejkrásnější ženu světa. Je předobrazem disneyovské Sněhurky. Rovněž byla velmi chytrá, zajímala se o techniku a mnozí jí přiznávají podíl na řadě vědeckých vynálezů, mimo jiné i technologii, která se stala základem pro Wi-Fi, Bluetooth či GPS. Vynalezla prý například také krabici na vytahovací kapesníky. Vystřídala šest manželů, vydělala a utratila ohromné množství peněz, zkusila být filmovou producentkou a velmi ráda telefonovala, někdy prý až 18 hodin denně. Bazén Barrandovských teras je kulisou experimentálního snímku Extase Gustava Machatého (1932), kde hvězdná kariéra Hedy Lammar odstartovala poté, co se jako první v historii objevila ve filmu nahá a vyvolala světový skandál. Posledních 35 let života žila v ústraní, smutně a osaměle.

Jakkoli ohromná byla na přelomu 30. a 40. let její sláva, v současnosti je její jméno spíše pozapomenuto, podobně jako vyvanul lesk Barrandovských teras. Její rozporuplná osobnost se stala inspirací pro hru Tomáše Loužného a tuto novou inscenaci. V zaniklém bazénu se potkají tři mimořádné herečky a pokusí se na tomto místě dávné slávy otevřít otázky po tom, co je krása a jak se jeví v nekonečnosti svého zániku.

Sraz na představení je na tramvajové zastávce Hlubočepy, vždy půl hodiny před začátkem představení. Do bazénu se mohou diváci samozřejmě vydat po vlastní ose. Cesta z tramvajové zastávky Hlubočepy trvá přibližně 20 minut.


Další termíny

Po 12. srpna 21:00
Zobrazit celý program divadla