Fantasie minor

Fantasie minor

Ne 16. června 19:00
Farská zahrada, Střelniční, Ostrava

Snová, melancholická, ale i vznešená a dramatická. Taková je Fantasie F moll – skladba Franze Schuberta z roku 1828. Je známá pro svou hloubku emocí, kontrastní náladové změny a technickou náročnost. Snový, melancholický, ale i vznešený a dramatický. Takový je taneční výkon Anky Post­ice a Chloé Robidoux v tanečním duetu italského choreografa Marco da Silva Ferreiry.

Výše zmíněné hluboké emoce, kontrastní změny i technická náročnost k současnému tanci neodmyslitelně patří. Stejně tak však lehkost, s kterou Fantasie F moll začíná a radost z pohybu, která čiší z dynamické druhé poloviny skladby. A přesně takový je tento pohybový hravý duet dvou mladých streetových tanečníků.

Setkání vážné hudby s nezkrotnou energií tance se uskuteční v neděli 16. června 2024 ve Farské zahradě. Za sladkých tónů klavíru diváci zažijí mix současného tance a street dance. Diváky uchvátí rytmická práce nohou, spontánní taneční výraz a živelná radost z pohybu. Nezapomenutelný zážitek plný hudby, pohybu a jejich společné energie.

Vstupenky je možné zakoupit formou „Pay What You Can“ = lze si vybrat z 5 nabízených cen tu, kterou finanční situace a láska k tanci dovolí.