Festival performance Odejít znamená vrátit se jinudy

Festival performance Odejít znamená vrátit se jinudy

St 13. prosince 19.00
Ankali, Lopuchová 58/6, Praha

Galerie nebo klub? Den nebo noc? Umění nebo život? Možná existuje třetí cesta. Žádné rozhodnutí není konečné –⁠ jít dovnitř nebo ven, vpravo nebo vlevo. Zdá se, že žádná cesta nevede tam, kam chceme. Někdy je jednodušší odmítnout vše, než si vybrat.

Druhý ročník festivalu performance iniciativy tranzit.cz proběhne ve středu 13. prosince 2023 v prostoru Ankali & Planeta Za. V rámci programu se představí Vojtěch Fröhlich, kolektiv Glory Affairs, Tomek Pawłowski-Jarmołajev, Sláva Sobotovičová, Jonáš Strouhal, Sráč Sam a další. Kapacita prostoru je omezena. Akce je zdarma po předchozí rezervaci přes GoOut. Vstup na akci je na adrese Na Louži 7, Praha 10.

Iniciativa pro současné umění tranzit.cz byla založena v roce 2002. Tranzit.cz vydává knihy, pořádá bienále Ve věci umění a organizuje umělecké a kurátorské rezidence. V nakladatelství tranzit.cz vyšly např. texty z oblasti feministické teorie a prózy (Audre Lorde, Sophie Lewis, Chris Kraus, Carla Lonzi, ad.), kritické teorie, filozofie a teorie umění (mj. Frantz Fanon, Bruno Latour, Didier Eribon, Hakim Bey, David Graeber, Nicolas Bourriaud ad.). Festival se uskuteční za podpory hlavního města Prahy a Státního fondu kultury České republiky. Hlavním partnerem tranzit.cz je nadace ERSTE. Mediálními partnery festivalu jsou A2 kulturní čtrnáctideník, Artalk.cz, ArtMap a Deník Alarm.