Filumena Marturano

Filumena Marturano

Ne 8. prosince 15:00
Komedie Činohra
Délka 110 minut

Manželství po italsku s dojetím a komikou.

Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti!

Nenechte si ujít Simonu Stašovou a Svatopluka Skopala v hlavních rolích slavné tragikomedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby a vyražte na představení v Divadle Lucie Bílé.

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filumena nemůže nechat jen tak!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

„Filumenu Marturano mi prorokoval překladatel z italštiny pan Oldřich Kautský. Potkali jsme se v DISKu, to mi bylo jednadvacet let a končila jsem DAMU. Pan Kautský se na mě po mém absolventském představení zadíval a
povídá: "Tak za pětadvacet, třicet let si zahrajete Filumenu Marturano, kterou jsem překládal, pamatujte si to!" Pamatovala jsem si to a moc mu tam nahoru děkuju. Počkala jsem si celých třicet šest let a dnes máme před sebou premiéru v divadle ABC.
Ve Filumeně se prolíná komedie s dramatem a to je to, co mě na divadle a vlastně i na životě baví. Smích přes
slzy. Jsou tam kouzelné situace, hluboká dojetí i srandy kopec, tak jak to má na jevišti i v životě být,"

říká Simona Stašová o slavné komedii, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby.

Vyberte si pohodlně místa na představení Filumena Marturano v Divadle Lucie Bílé a zakupte vstupenky online na Colosseum ticket, nebo se podívejte na některý z dalších zajímavých titulů pořadatele.

Filumena Marturano - Simona Stašová
Domenico Soriano - Svatopluk Skopal
Alfrédo Amoroso - Čestmír Gebouský
Rosalia Solimene - Jaroslava Pokorná / Jaroslava Tvrzníková
Diana - Katrin Weitzenbauerová

a další.