Hladní vodina – Rusalka

Hladní vodina – Rusalka

Pá 27. ledna 2023 20:00
Vila Štvanice, Dům č. p. 858 - Ostrov Štvanice, Praha
Drama Opera

Jsme tím, do čeho nás oblékají, nebo máme právo ušít si osud, který nám padne? Když svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, jak je možné, že se otírají o tvoji kůži? Daniela Špinar v prvním nezávislém projektu po skončení své éry v ND Praha představuje reimaginaci slavné opery o bažinách, v nichž je snadné zabloudit i bez pohádkových bludiček. Někdy je těžké přiznat si, kdo jsem, někdy je těžké respektovat to, čím chtějí být ti druzí.

Rusalka, Princ, Cizí kněžna – a Čarodějnice. Archetypální příběh se v adaptaci Daniely Špinar a s hudbou SOPHIE proměňuje ve zneklidňující drama lidské identity.

Základem každé love story je najít lásku k sobě samému. Když člověk nechová lásku sám k sobě, je založeno na tragédii. Když ji nalezne, může to být začátek love story, kde kýč není měřítkem. Na cestě ke svobodě je třeba překonat strach a otevřít svá srdce. Někdy je těžké přiznat si, kdo jsem, někdy je těžké respektovat to, čím chtějí být ti druzí.*

Claimy:

  • Základem každé love story je najít lásku k sobě samému.
  • Když člověk nechová lásku sám k sobě, je založeno na tragédii. Když ji nalezne, může to být začátek love story, kde kýč není měřítkem.
  • Na cestě ke svobodě je třeba překonat strach a otevřít svá srdce.
  • Někdy je těžké přiznat si, kdo jsem, někdy je těžké respektovat to, čím chtějí být ti druzí.