Hlasová technika a jevištní řeč

So 7. prosince 2019 09:00
Centrum uměleckých aktivit, Tomkova 139/22, Hradec Králové
Jak mluvíte? Je vám rozumět? Cítíte se dobře, když máte nahlas mluvit, když se máte vyjadřovat, nebo přednést nějaký text? Když mluvíme, projevujeme svou osobnost – hlas a řeč jsou naší vizitkou. Všichni chceme být vnímáni, slyšeni… Příjemný zvučný nosný hlas vzniká díky optimálnímu zapojení těla. Držení těla ovlivňuje dech. Hlas je jedna z funkcí dechu. Ponoříme se do souvislostí mezi tělem,  dechem, hlasem, artikulací, budeme se věnovat výslov- nosti českých hlásek, českému přízvuku, práci s různorodým textem atd..
hlas jako vizitka těla – tělová postura v souvislostech – střed těla – dech – znělost hlasu v přirozené poloze – pohyb jako základ živosti hlasového projevu – výslov- nost – slovní a větný důraz – frázování – logika sdělení – rytmus řeči – podprahová sdělení v projevu
Lektor:                                                                                                                                      MgA. Eva Málková (Spoustová)
herečka, spíkr, dabingová režisérka, dabérka, lektorka hlasových disciplín, držitelka několika Cen Františka Filipovského za úpravu dialogů a dabingovou režii, vyučuje předmět Jevištní řeč na DAMU, pracuje v profesionálních divadlech jako jazykový a hlasový poradce.