Hraběnka
Zobrazit fotky

Hraběnka

Ne 27. listopadu 2022 19:00
Divadlo Palace, Václavské nám. 43, Praha
Komedie Činohra
Koupit vstupenky
Přehrát video
Premiéra: 4. 5. 2018
Autor: Jiří Hubač
Režie: Petr Hruška
Hrají: Eliška Balzerová, David Novotný, Martina Delišová, Kateřina Holánová, Michal Novotný / Martin Pechlát, Miroslav Etzler, Eva Kodešová, Richard Trsťan, Dušan Sitek, Rudolf Stärz / Karel Vlček, Mirek Sabadin, Václav Liška / Zbigniew Kalina
Píše se rok 1958. Na svůj znárodněný zámek, do rodného městečka se přes soudní zákaz vrací Elizabeth Anna Marie, hraběnka z Lansdorfu a ze Scheinbergu, nyní domácí dělnice Lansdorfová, aby zde oslavila své 70. narozeniny. Je protivná, urputná, nesnesitelná, dojemná, velkorysá, vtipná, ironická i sebeironická, sarkasticky sžíravá, ale především moudrá, noblesní, s nebývalou schopností nadhledu. Při realizaci svého plánu pomáhají bývalí zaměstnanci, v čele s komorníkem Aloisem, a to i navzdory neustálé hrozbě ze strany režimu. Vrcholem inscenace jsou brilantní, vtipné dialogy Hraběnky a komorníka Aloise, v nichž se naplno zaskví sofistikované herectví Elišky Balzerové a Davida Novotného.
 
Jeden z největších českých dramatiků a scénáristů 20. století, Jiří Hubač, je autorem svérázné filmové komedie o síle lidského charakteru, o velikosti a nezdolnosti Člověka v soukolí Velkyých dějin.

Další termíny

St 18. září 19:00
Zobrazit celý program divadla