Hurá na pohádky + Co sežral žralok?

Hurá na pohádky + Co sežral žralok?

So 10. října 2020 14.00
Kasárna Karlín, Vítkova 9, Praha
V sobotu 10. 10. od 14:00 proběhne projekce pásma krátkých filmů „Hurá na pohádky“ a divadelní představení „Co sežral žralok?“. Divadlo proběhne jako doprovodný program zdarma.
Hurá na pohádky / Kateřina Karhánková,Alexandra Májová / Česko, Slovensko 2019 / 45 min. / 3+ – Hurá na pohádky je pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky a jejich sourozence a rodiče. Pásmem diváky provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z večerníčkového seriálu Mlsné medvědí příběhy. Ti se v pásmu objeví v epizodách Mňamózní svačinka, Hurá na borůvky a Pozdrav od strýčka, kde se díky svým bláznivým nápadům dostávají do jedné šlamastyky za druhou. Jedna z jejich režisérek, Kateřina Karhánková, je podepsaná i pod dalším krátkým příběhem Plody mraků o rozverných chlupáčích, kteří se poprvé odváží vstoupit do neznáma. Slovensko pak reprezentuje epizoda ze seriálu Websterovci, ve kterém míří zvídavá pavoučí hrdinka Lily poprvé do školních lavic.
Co sežral žralok je divadelní představení pro děti navazující na stejnojmennou knihu aktérky a autorky Ludmily Bakonyi Selingerové. Příběh je plný zábavy, hudby a interaktivních prvků. Jaké problémy řeší v oceánu? Co se stane když se člověk přejí odpadků? A zmůže vůbec něco samotná ryba? To vše a mnohem víc na děti čeká v novém příběhu Divadla Pampeliška.