Hvězdné Manýry

Čt 26. listopadu 2020 19:00
Kulturní dům Hlučín, Ostravská 124/18, Hlučín
Michael Mc Keever, Divadelní společnost Háta 

Hvězdné manýry jsou tak povedená, rychlá a bláznivá fraška, že by se za ni nemusel stydět ani mistr tohoto žánru Feydeau. Odehrává se ve velice elegantním hotelu v Palm Beach v roce 1942. Má se uskutečnit koncert s beneficí na podporu amerických válečných výdajů a organizátoři se neobejdou bez dvou hvězd, které spolehlivě plní sály a pokladny. Jenže to má jeden háček. 
Dvě zmíněné umělkyně se nesnášejí a potkají-li se na jevišti, neváhají zajít až k fyzickému napadení. Jak je ubytovat, aby se nepotkaly? Ředitel hotelu připraví přesný plán, který ale od začátku selhává. Vydrží ale jeho nervy až do konce? Bude to těžké, protože obě hvězdy mají své manýry a nekompromisně vyžadují to nejlepší apartmá. Nešťastnou náhodou tedy skončí každá v jedné z jeho ložnic a strašlivý výbuch je jen otázkou času. 

HRAJÍ: 
Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková / Kamila Špráchalová, Vlasta Žehrová / Olga Háta Želenská, Bára Chybová / Radka Pavlovčinová, Roman Štolpa / Zbyšek Pantůček, Ivana Andrlová / Pavla Vojáčková, Marcela Nohýnková / Vlasta Peterková / Veronika Jeníková, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček / Martin Sobotka / Juraj Bernáth