Ioanna Paraskevopoulou: MOS (GR) • TANEC PRAHA 2024

Ioanna Paraskevopoulou: MOS (GR) • TANEC PRAHA 2024

St 19. června 20:00
Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

Inscenace MOS je scénická interakce pohybu, zvuku a obrazu, ve které dva tanečníci naživo vytvářejí zvukovou stopu k sérii filmových scén a pohyblivých obrazů. Diváci jsou vtaženi do procesu a mají možnost sledovat vznik tohoto netradičního soundtracku. MOS je fascinující multimediální podívaná, které nechybí hravost, propracovanost ani originalita.

Řecká choreografka a tanečnice Ioanna Paraskevopoulou ve inscenaci MOS rozpracovává svůj výzkum zaměřený na využití audiovizuálních nástrojů v oblasti tance. Spolu se svým kolegou a tanečním partnerem Giorgosem Kotsifakisem vytváří živě na scéně za pomocí všemožných předmětů a tanečních pohybů originální soundtrack pro sérii filmových scén a skečů. Divák přihlíží této prazvláštní zvukové laboratoři, kde se z vějíře, deštníku nebo přísavky stávají zvukotvorná média, a do centra jeho pozornosti se dostává nejen vizuální, ale především akustický projev pohybu a tance.

Inspirací pro MOS byl mimo jiné tzv. kokosový efekt. Název tohoto pojmu z oblasti filmové produkce byl odvozen od skutečnosti, že ve starých filmech byl pro ilustraci klapotu koňských kopyt používán tlukot kokosových skořápek.

Účinkující: Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou / dramaturgie: Elena Novakovits / světelný design: Eliza Alexandropoulou, Tzanos Mazis / zvukový design: Danis Chatzivasilakis / video: Konstantinios Asimakopoulos / kostýmy: Ioanna Paraskevopoulou / scénografie: Ioanna Paraskevopoulou / produkce: Ioanna Paraskevopoulou / producent: Onassis STEGI

Délka: 43 minut.