Jesus Christ Superstar
Zobrazit fotky

Jesus Christ Superstar

So 18. května 2019 19:00
Hudební divadlo Karlín, Křižíkova 10, Praha
Muzikál
Koupit vstupenky
Přehrát video
Délka: 2 hodiny 20 minut (vč. přestávky)
Délka 140 minut, Bezbariérový vstup, Anglické titulky, Včetně přestávky

Muzikál / rockovou operu Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Vypráví o posledních dnech Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování. Protože producenti měli strach z reakce věřících a církve, vydali nejprve písničky z muzikálu na gramofonovém albu. Až pak byl muzikál uveden živě v londýnském West Endu a později na Broadwayi. O čtyři roky později vznikl podle divadelního muzikálu slavný film v režii Normana Jewisona. Novější filmové zpracování je z roku 2000 (režie: Nick Morris).
S muzikálem Jesus Christ Superstar se české publikum nesetká poprvé, v Praze byl uveden již 24. července 1994 v divadle Spirála.
Na přelomu března a dubna 2010 proběhl v Hudebním divadle Karlín pětidenní maratón castingů do hlavní a vedlejších rolí, o které se ucházelo bezmála 600 umělců. Finální výběr proběhl na začátku května i za účasti hostujícího amerického režiséra. Dílčí zkoušky se uskutečnily již v červnu, naplno se pak zkoušky rozeběhly 12. července. Dvě slavnostní premiéry v Hudebním divadle Karlín se uskutečnily v listopadu 2010 a Ježíš je uváděn dodnes.
Ježíš Kristus - Václav Noid Bárta
Jidáš Iškariotský - Roman Tomeš
Máří Magdalena - Bára Basiková, Eva Burešová, Dasha
Pilát Ponský - Pavel Polák
Herodes Antipa - Ondřej Gregor Brzobohatý, Jiří Korn
a další.


Další termíny

St 2. října 19:00
Čt 3. října 19:00
So 23. listopadu 15:00
Ne 24. listopadu 15:00
Zobrazit celý program divadla