Káťa a Škubánek

So 12. října 2019 16.00
Divadlo Šumperk, Komenského 312/3, Šumperk
V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek, kteří spolu zažívají nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství.
Jednou takhle z jara Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco vylíhlo, malého psa a pojmenovala ho Škubánek. Od té doby jsou nerozluční kamarádi na život a na smrt.
Nebylo by to ale jen tak, aby jim někdo nezáviděl jejich přátelství. Škodolibý kocour Luciáš se snaží všemožným způsobem jejich kamarádství překazit.
Proto do věhlasných psích závodů v tradičním psím běhu kolem lesa přihlásí i Škubánka a spolu s dalšími účastníky – favoritem psem Agarem a Rambem nastraží různé léčky a překážky.
Podaří se je Škubánkovi zdolat, anebo se pod ním proboří lávka a spadne rovnou do potoka?
Kocour Luciáš, pes Rambo a Agar to ale na Škubánka zkouší dál. Proto si jednoho dne, kdy Káťa jde za družičku na svatbu své sestřenice na Moravu, Škubánek uvaří podle starého receptu z kuchařky Džina v láhvi a rozhodne se s jeho pomocí povedené trojici postavit. Podaří se mu Luciáše, Agara a Ramba vytrestat, než se vrátí Káťa domů?
To se dozvíte, když přijdete na naši pohádku.

autoři původní předlohy: Hana a Josef Lamkovi, Libuše Koutná
scénář, režie a hudba: Vlastimil Peška
scéna: Vlastimil Peška, Zdeněk Grolich, Silvie Jelínková
loutky a rekvizity: Vlastimil Peška, Zora Šebestová, Dana Veselá, Alena Křížová
výroba: Ateliér Divadla Radost v Brně pod vedením Zory Šebestové
zvuk/světla/stavba scény: Lukáš Pondělíček/Ivan Váňa Kodeš

hrají: Dita Zábranská/Františka Brzobohatá, Zbigniew Kalina/Jiří Kohout, Lukáš Kunz/Lukáš Klíma, Tomáš Pospíšil/Lukáš Kofroň